MERKEZ 0232 452 56 56MOBİL 0506 322 72 97

Hoşgeldiniz. Bugün

KLİMA SERVİSİ ÇÖZÜMLERİ İÇİN

KLİMA SERVİSİ VE FİYATLARI İÇİN BİZE ULAŞIN.

Vrv Klima

Ana Sayfa » Bilgi Arşivi » Vrv Klima

Vrf Klima Sistemleri

Klimaların da kendi içinde sistemleri vardır ve bu sistemlere göre sınıflandırılırlar. VRV merkezi klima sistemi de bu bilinen sistemlerden birisidir. Bir diğer bilinen adı da VRF merkezi klima sistemidir.

İngilizce bir terimin baş harflerinden dilimize geçen bu klima sisteminin Türkçesi ise Değişken Debili Soğutucu Akışkan Hacimli Klima Sistemi olarak dilimize çevrilebilmektedir. VRF ve VRV isimleri de kullanılır ve ikisi arasında herhangi bir fark yoktur.

Bu sistemde bir dış ünite sayesinde birden çok iç ünite kontrol edilebilir. Bu sistem genleşmeli bir sistemdir. Gelişmiş bir klima sistemleri olduğu için gerekli birime soğutucu veya ısıtıcı gücü sevk edilir ve kullanılır.

Çatı, bahçe, plaza, villa, iş merkezleri gibi genel bir klima sisteminin kullanılması gereken yerlerde kullanılabilen ve tercih edilen VRV merkezi klima sistemi, birçok avantajı da içinde barındırır. Bu sistem sayesinde tüm sistemin kontrolü tek bir merkezden sağlanır. Kullanılan alan her neresi ise orada büyük bir tasarruf yaratır. Sistem uzun ömürlü bir sistem olarak bilinir ve kullanım olarak uzun ömürlüdür, çabuk tükenmez.

Artık günümüzde de klasik klima sistemleri terk edilip özellikle toplumun bir arada bulunduğu bu tarz alanlarda VRV klima sistemi kullanılır. Bu sistem büyük bir tasarruf sağlarken aynı zamanda da çok daha rahat bir kontrol sağlamaktadır. İleride de kullanımının giderek artması beklenen bir sistem olduğu söylenebilir.

Yüzlerce şantiye ve kurumsal müşteriye hizmet veren Güven Klima; Vrf klima sistemleri projelendirme, satış, uygulama ve teknik servis konusunda uzmandır. Sunduğumuz hizmetlerden faydalanmak, fiyat teklifi, projelendirme, Vrv klima fiyatları hakkında bilgi almak için bize ulaşın.

09 Kasım 2014

Güven Klima Sistemleri > Bilgi Arşivi > Vrv Klima