MERKEZ 0232 452 56 56MOBİL 0506 322 72 97

Hoşgeldiniz. Bugün

KLİMA SERVİSİ ÇÖZÜMLERİ İÇİN

KLİMA SERVİSİ VE FİYATLARI İÇİN BİZE ULAŞIN.

İzmir Klima Servisi ve Klima Bakımı

Ana Sayfa » Hizmetlerimiz » İzmir Klima Servisi ve Klima Bakımı

izmir klima servisleri
Klima Servisi İzmir hizmetimizden faydalanmak, uygun fiyatlı klima arıza, montaj, demontaj, bakım ve servis çözümlerimiz için bize ulaşın.

Klima Servisi İzmir hizmet bölgelerimiz ve Klima Servisi Fiyatları için tıklayın. İzmir klima servisi olarak yaptığımız periyodik bakımlar cihazınızı 6 ay boyunca ilk gün ki gibi performanslı ve temiz çalışmasına yardımcı olacaktır. Düzenli yapılan klima bakımı sayesinde cihazınız çok daha az enerji harcayarak daha yüksek verim ve kapasiteyle çalışacaktır. Hijyenik ortamlar ve düşük enerji sarfiyatı için lütfen klimanızı zamanında ve konusunda uzman servislere yaptırarak oluşabilecek problemlere ve giderlere önlem alın!

Gökhan Klima İzmir bölgesindeki Arçelik, Mitsubishi, Vestel, Beko, Bosh, Lg ve Daikin gibi birçok bilindik ve kaliteli klima markasına servis hizmeti sunmaktadır. Bunun dışında Rubenis, Panasonic, Zibro, Zen, York, Seg, Toshiba Klima, Demirdöküm, Regal, Samsung Klima Servisi,  Klima, Alarko Klima Servisi olarakta klima tamiri montajı ve bakımı gibi ihtiyaçlarınıza da çözümler üretmekteyiz. Antibakteriyel sıvı asit yardımı ile klimanızın iç ve dış ünitesinde bulunan her türlü olumsuz durumlar temizlenerek klimanız ilk gün ki gibi müşterilere teslim edilir. Piyasa da bulunan Siemens, Auver, Cartel, Elektra, Midia, Sanyo, Baymak gibi diğer klima marklarını da detaylı bakımı ve onarımı yapılıp müşterilerimize teslimi sağlanır. Yukarıda belirtilen klima markalarının tamamının özel servisi olarak hizmet vermekteyiz ve garantili ürünleriniz için lütfen yetkili satış ve servis bayinize başvurunuz. Güven Klima Fujitsu ve Fujitherma markalı ürünlerinizin yetkili servisi olarak hizmet vermektedir. 

Vrf projeleri ve servisi için Türkiye’nin her bölgesine bireysel klima servisi ve çözümleri için sadece İzmir’in ilçelerine kesintisiz klima servis hizmet sunmaktayız. Klima konusunda eğitimli teknik servis personelimiz ve kullandığımız TSE kalite belgesine sahip malzemelerimizle klima servisleri içerisinde bir adım öndeyiz. Klima problemleriniz ile ilgili hızlı bir çözüme ulaşabilir ve kredi kartı ile ödeme kolaylığından da faydalanabilirsiniz.

 

 

Klima Servisimizin Uyguladığı İşlemler Aşağıda belirtilmektedir;

 • İlk olarak klimanın ön yüzeyindeki kapak açılarak filtre çıkartılıp, bol su ve anti-bakteriyel sıvı yardımı ile yıkanıp oda sıcaklığında kurutulur.
 • Klimanın iç peteklerinde bulunan toz, kir ve benzeri olumsuz durumların ortadan kaldırılabilmesi için kimyasallar yardımı ile detaylı olarak temizlenir.
 • Klima bakımı iç ve dış ünitelerin besleme gerilim ve akım ölçümleri kontrol edilir.
 • Ortam termostat ayarlarının basit şekilde kontrolü ve gerekli çalışma testinin yapılması
 • Evaporatör ve kondenserin, özel ısı eşanjör deterjanı ve basınçlı hava ve su ile detaylı temizliği yapılır.
 • Klima gaz akışkanın yüksek ve alçak basınç değerlerinin kontrolü yapılır, eksik ise tamamlanır.
 • Elektrik tesisatı, V-otomatik sigorta, voltaj ve akım değerlerinin kontrolleri yapılar ilgili problem olup olmadığı gözlenir.
 • Tüm soket bağlantılarının ve kablo bağlantı noktalarının tek tek kontrolü yapılarak doğru bağlanıldığı konusunda emin olunur.
 • Drenaj tavası ve hattının temizliği yapılarak performans düşüklüğüne sebep olan unsurlar temizlenir.
 • Klima fan pervanelerinin kanat temizliği yapılarak hava sirkülasyonun artması sağlanır.
 • Klima içerisindeki hareketli aksam yataklarının kontrolü sağlanır.
 • Klima hava filtrelerinin detaylı temizliği.
 • Duyu ile ses kontrolü sağlanarak ses düzeyi minimum da klimanızın çalışması sağlanır.

Klima Bakımının Faydaları ise;

 • Baş ağrısı, sinüzit, kronik yorgunluk, burun kanaması, alerji ve lejyoner gibi hastalıklarla yakalanma olasılığınız, temizlik yapılmayan klimaya göre %98 daha az risk oluşturur.
 • Enerji Kullanımı azalır.
 • Klima ısıtma ve soğutma performansı artar.
 • Ortamda oluşan kötü kokuları ilk gün ki gibi filtre eder.
 • Klimanız ideal filtreleme yapıp toz partiküller ortamdan yok ederek sağlıklı bir hava dengesinin oluşmasını sağlar.
 • Klima petekleri temiz olduğu için Kompresör daha düzenli ve daha az çalışıp, kullanım ömrü artacaktır.
İzmir Mitsubishi Heavy Klima Servisi İzmir Daikin Klima Servisi İzmir Fujitsu Klima Servisi
İzmir Mitsubishi Heavy Klima Servisi İzmir Daikin Klima Servisi İzmir Fujitsu Klima Servisi
İzmir Mitsubishi Electric klima servisi İzmir Lg yetkili klima servisi İzmir Midea Yetkili klima servisi
İzmir Mitsubishi Electric Klima Servisi İzmir LG Klima Servisi İzmir Midea Klima Servisi
İzmir Panasonic yetkili klima servisi İzmir Samsung yetkili klima servisi İzmir Toshiba yetkili klima servisi
İzmir Panasonic Klima Servisi İzmir Samsung Klima Servisi İzmir Toshiba Klima Servisi
İzmir Sanyo yetkili klima servisi İzmir General Yetkili klima servisi İzmir Fjtherma yetkili klima servisi
İzmir Sanyo Klima Servisi İzmir General Klima Servisi İzmir FjTherma Klima Servisi
İzmir Hitachi Yetkili klima servisi İzmir Hisense Yetkili klima servisi
İzmir Hitachi Klima Servisi İzmir Hisense Klima Servisi İzmir Baymak Klima Servisi

 

Klima Servisi çağırmadan önce klimanızın gerçekten servise veya tamire ihtiyacı olup olmadığından emin olunuz. Aşağıda belirtilen problemlerden biriyle karşı karşıya iseniz belirtilen çözüm yollarını deneyiniz. Probleminiz hala devam ediyor ise Güven Klima Sistemleri Klima Teknik Servisi hizmetlerinden faydalanmak için bize ulaşın.

Klimanız Soğutup/Isıtmıyor Tam performans göstermiyor;
Klima iyi soğutmuyor ve ısıtma yapmıyor ise öncelikle klimanın ön kapağı sökülerek içerisindeki hava filtrelerinin dolu olup olmadığı kontrol edilmelidir. Dolu olan filtreler klimanın hava akışını engelleyerek, oda içerisine hava akışı yapmasını engeller. Bu toz parçacıklarını yakalayan filtreyi temizlemek için ilk olarak klimanın ön yüzündeki kapak kaldırılmalı ve içerisinde bulunan filtre temizlenmelidir. Bu klima filtresini su yardımı ile temizleyebiliriz. Bu filtrelerin dışında dönen fan ünitesi kirliyse bunun için teknik servis hizmeti almak gerekmektedir. Klima periyodik bakım işlemi düzenli olarak yapılmadıysa bu problemlerle karşılaşmanız mümkündür. Devamı İçin…

Klimanız ilk aldığınız gün ki gibi çalışmıyor Çok Ses Yapıyor;
Klimamız çalışıyorken çok ses yapıyor ise ilk olarak sesi dinlememiz gerekir. Eğer ki oda içerisinde bulunan iç  üniteden ses geliyorsa bunun sebebi klimanın yaydığı titreşimin plastik üzerinde ki sarsıntı etkisi olabilir. Klima temizleme esnasında ön kapağının tam oturmaması, bilinçsizce açılırken verilen hasar veya çatlaklar klimanın ses yapmasına neden olabilir. Detaylı Bilgi İçin “Klima Neden Gürültü Yapar?” makalemizden faydalanabilirsiniz.

Klimanın Uzaktan Kumandası Çalışmıyor;
Klimanızın elektrik bağlantısının çalıştığına emin olun. Uzaktan kumandanın Tuş kilidi (Lock = kilitli) aktif olmadığını kontrol edin. Klima kumandası içerisinde pil olup, olmadığını ve pillerin dolu olduğuna emin olun. Uzun yıllardır değişmeyen piller temas kısmında oksitlenmeye sebep olabilir. Kumanda pili yuvasında oksitlenme gözlemliyorsanız sıcak nemli bir bez ile temizleyin.

Klima Zaman Ayarı (Timer) Özelliği Çalışmıyor;
Klima kumandasından saat ayarının doğru olduğuna ve klimanızın elektirik bağlantılarının aktif olduğunu kontrol edin. Pm akşam saatini Am ise sabah saatini belirtir.

Klimanız Hiç Açılmıyor/Aktif olmuyor;
Klimanıza elektirik gelip gelmediğini ve bağlı sigortanın aktif çalıştığına emin olun. Klima iç ünitesi kapağı altında bulunan test anahtarını kullanarak, klimanızın çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Yukarıda yazan klima problemleri için çözüm yollarını deneyiniz. Probleminiz devam ediyorsa hızlı ve kaliteli “İzmir Klima Servisi” hizmetlerimiz için bize ulaşınız.

15 Nisan 2015

Güven Klima Sistemleri > Hizmetlerimiz > İzmir Klima Servisi ve Klima Bakımı