MERKEZ 0232 452 56 56MOBİL 0506 322 72 97

Hoşgeldiniz. Bugün

KLİMA SERVİSİ ÇÖZÜMLERİ İÇİN

KLİMA SERVİSİ VE FİYATLARI İÇİN BİZE ULAŞIN.

Isı Pompası Sistemleri

Ana Sayfa » Isı Pompası » Isı Pompası Sistemleri

ev ısı pompasıYaşadığınız Şehir de, İlçe de, Köy de Doğalgaz yok mu? Isınma ve Sıcak su ihtiyacını gidermek sizin için zahmetli ve masraflı ise Isı Pompası Sistemleri tam size göre! Dünya’nın her ülkesinde oldukça yaygın kullanılan bu ısınma aracı hem tasarruflu hem de kullanımı oldukça pratiktir. Isınma ve sıcak su ihtiyacınıza çevre dostu ekonomik konforlu bir şekilde çözümler üretir. Isı Pompası; Doğa da var olan enerjiyi başka bölgelere transferini sağlayan modern cihazlardır. Isı pompaları bildiğinin aksine ısı üretmek için enerji kullanmaz, doğada var olan ısıyı ayrıştırarak bir yerden başka yere transfer etmek için enerji tüketirler. Isı Pompaları çalışma prensibi olarak dışarıdaki havadan ısıyı ayrıştırabilmesi için gerekli olan bir dış ünite ve sonrasında ısıtılmış suyu ortamdaki tesisatta dolaştıracak pompa ihtiva eden bir iç üniteden oluşur.

Kullanım çeşidine göre Isı Pompası Sistemlerini; Hava kaynaklı Isı Pompası, Su kaynaklı Isı Pompası ve Toprak kaynaklı Isı Pompası olarak 3 temel grupta ayırabiliriz. Türkiye’de ve Dünya’da en yaygın olan Isı Pompası Hava Kaynaklı olan Isı Pompasıdır. Nedeni ise havanın enerji kaynakları arasında en kolay bulunabileni, kolay ve pratik olmasından kaynaklanmaktadır. Klima, Kombi ve Benzeri şekillerde ısıtma işlemi sağlanabilirken bunların aksine Isı Pompaları çok daha avantajlı ve tasarrufludur. Su kaynaklı Isı Pompaları ısıtmayı su ile yaptıklarından dolayı ortamdan toz kalkmasına, gaz kaçağına, yanıcı, patlayıcı veya diğer alerjik reaksiyonlara ve tehlikelere sebebiyet vermezler. Kendine ait otomasyonları olan Isı Pompalarının kullanımı oldukça kolaydır. Tercihinize göre dahili veya harici kumanda ile yönetilebilen cihaz ile suyun derecesini istenilen sıcaklıkta sabitleyerek ısı konforunu sürekli kılabilirsiniz. Harici 3 yönlü vana ile ev içi sıcaklığını ve musluk suyu sıcaklığını isteğinize göre farklı şekillerde ayarlayabilirsiniz.

Isı Pompası kullanmak isteyenlerin en çok sorduğu soruların başında enerji tüketiminin nasıl olduğudur. 170 m2 olan bir alanı ortalama saatte 70 kuruş maliyetle ısıtabilirler. Diğer ısınma alternatiflerine kıyasla ısı pompaları çok daha az enerji ile yüksek performans sergiler.

Ayrıca endüstriyel şekilde tasarlanan Isı Pompaları İşletmelerde yüksek ısı maliyetlerini ortadan kaldırır. Tek bir ünite şeklinde olarak 200 litreden 2000 litreye kadar ısıtma kapasitesi olan yüksek hacimli Isı Pompaları mevcuttur ve bu endüstriyel Isı Pompaları birbirlerine paralel olarak bağlanarak çok yüksek kapasiteli ısıtma gücü elde edilebilir.

05 Ocak 2016

Güven Klima Sistemleri > Isı Pompası > Isı Pompası Sistemleri